bad Domácí vyučování 2. ročník

45. týden

pondělí 2. 11. úterý 3. 11.

Milí druháci,

podzimní prázdniny jsou za námi a nám nastává zase čas učení. Dnes začneme společně třídnickou hodinou. Vysvětlíme si, jak se budete v dalších dnech učit, řekneme si, co jste dělali o prázdninách a podíváme se na materiály, které jste v neděli dostali domů. Nakonec si popovídáme si o knihách, které jste přečetli.

Po přestávce si zopakujeme dopravní značky, hodiny, měsíce, stromy, zeleninu, ovoce a budeme si povídat o podzimu.

Po společné výuce budete samostatně dělat toto:

Prvouka – samostatně si zapíšete do sešitu na novou stránku:

Podzim

Podzim začíná 23. září.

Podzimní měsíce jsou září, říjen, listopad.

Venku se ochlazuje, často prší, fouká studený vítr.

Sklízíme brambory a další druhy zeleniny.

Ze stromů češeme ovoce a ořechy.

Listy na listnatých stromech mění barvu a opadává.

Stěhovaví ptáci odlétají na zimu do jižních zemí.

Kdo bude chtít, tak si může dolů na stránku nakreslit obrázek k podzimu.

Čtení -

V sešitě Čtení splníte úkoly na 1. straně. Bude to detektivní zábava. Pak si přečtete pěkný příběh v čítance na str. 28. V úterý si vyzkouším, jak ho budete umět číst.

Matematika -

Vypočítáte v Procvičujeme s Matýskem str. 29 a 30. Před rýsováním na straně 30 si pořádně ořežte tvrdou tužku. Kdo by si potřeboval vzpomenout na body a čáry, tak se podívá do učebnice na str. 25 a 37, nebo na tyto odkazy:

Je na nich vše pěkně vysvětleno tak, jak jsme se to učili ve škole.

Kdo by měl chuť ještě trénovat, tak může na školákově trénovat :

(pro ty, kteří rádi malují)

A to je vše. Jen nezapomeňte na to, že v pátek si zase vyberu všechny sešity, podívám se, jak jste šikovní a odmněním vás nálepkami

a jedničkami.

Vaše paní učitelka.

Ahoj druháci,

včera jsme si pěkně popovídali a po trochu obtížném zahájení jste už dobře pracovali. Hlavně chválím, že jste si už neskákali do řeči.

Po společném učení si dnes dopočítáte příklady v učebnici matematiky na str. 48 /1,2,3 (Lucka a Jakub, kteří se s námi neučí, udělají samostatně i celou stranu 47).

písance 2 napíšete stranu 14 a cvičení 15/1.

sešitě ČJ 1 na vlepeném papíru doplníte správně velká písmena do jmen pohádkových bytostí (cvičení 8 zatím nebudete dělat).

Doufám, že vám vše půjde hladce. Jste moc šikovní.

Připomínám velkou třídní soutěž o nejkrásnější podzimní obrázek, stavbu nebo výrobek z přírodnin. Můžete tvořit v přírodě nebo doma. Pak jen vyfotíte telefonem a pošlete na můj mail. V pátek si ukážeme.

Tak s chutí do toho.

43. týden

pátek 23. 10. čtvrtek 22. 10. středa 21. 10. úterý 20. 10. pondělí 19. 10.

Český jazyk

Společně si napíšeme diktát ze strany 26/8. Pak budeme společně opakovat abecedu, di, ti, ni – dy, ty, ny, ů-ú, vlastní jména a druhy vět.

Pracovní sešit str. 19/1,2,3 – vypracuj samostatně

Prvouka

Společně si povíme a zapíšeme učivo o ovoci na podzim. Zopakujeme měsíce, hodiny a značky.

učebnice str. 45, 46

než začneš pracovat, tak si pusť, prosím, výukové video, a pracuj postupně podle něj.

Když splníš celou stránku, tak vpravo dole ťukni na otočení strany a dostaneš se na stranu 46. Tady dej pozor na názvy obchodů. Pamatuješ, jak děti špatně počítaly nákupy, protože pletly názvy obchodů?

pracovní sešit str. 28 – vypočítej samostatně

Čtení

Čítanka na str. 27 – nahlas přečti (třeba mamince, bráškovi, sestřičce, …) a zkus si pak společně odpovědět na otázky.

Milí žáci,

vím, že toho není málo, ale musíte se všichni co nejvíc snažit, aby z vás vyrostli šikovní a vzdělaní dospělí. Jedině tak se opravdu v budoucnosti můžete stát těmi, kterými chcete být. Pamatujete? Říkali jste – prezident, vědec, kosmonaut, lékař, entomolog, policista…

Není to nemožné. Jen musíte být všichni dostatečně pilní.

Moc zdravím a přeji hodně zdraví.

Paní učitelka.