Domácí vyučování 2. ročník

43. týden

čtvrtek 22. 10. středa 21. 10. úterý 20. 10. pondělí 19. 10.

Milí druháci,

za chvíli jsou tu podzimní prázdniny, takže se máte na co těšit. Už jen dva dny a přijde zasloužený odpočinek. Ve čtvrtek se učíte samostatně, takže s chutí do toho a půl je hotovo.

Český jazyk

Pracovní sešit str. 17 a 18 – udělej samostatně, a pak si můžeš užít procvičování s medvídkem Pú na Školákově

učebnice str. 43, 44

než začneš pracovat, tak si pusť, prosím, výukové video,  a pracuj postupně podle něj - když splníš celou stránku, tak vpravo dole ťukni na otočení strany a dostaneš se na stranu 44

pracovní sešit str.26, 27 – vypočítej samostatně

Čtení

Vezmi si pracovní sešit Ferda v autoškole a spoj čtení a opakování dopravních předpisů. Přečti si pozorně stranu 28, a 29 a vždy po pozorném přečtení stránky splň úkol. Pracuj zodpovědně, konečná zkouška na řidičský průkaz se blíží.

Český jazyk

Společně probereme žluté poučky v učebnici na str.23, 24, 27 a 28. Zapíšeme do sešitu ČJ1.

Samostatně trénuj na Školákově:

Napíšeme si test + - do 20 do M – opakování.

Pracovní sešit str. 24, 25 – samostatně vypočítej.

Prvouka

Společně probereme ovoce a zeleninu v učebnici na str. 20 až 23

A zapíšeme si zápis do sešitu. Možná stihneme ještě zopakovat společně dopravní značky.

Čtení, Psaní

Pracovní sešit do ČJ str. 20/1, 2, – samostatně vypracuj a za odměnu si pak můžeš pustit opravdu pohádku Včelí medvídci s písničkou Kvapníka.

Opisování povoleno! - opiš další tři věty, které jsou na řadě.

Nezapomeň před psaním červeně zakroužkovat velká písmena a znaménka za větou a po napsání pořádně zkontrolovat.

Držím palce.

Milí žáci,

byli jste při výuce šikovní a já vás moc chválím za to, jak jste se trpělivě střídali v odpovídání i jak jste počkali, když se přerušilo vysílání. Je vidět, že je na vás spolehnutí. Za odměnu bych vám ráda ve středu přečetla po výuce pohádku. Pokud budete muset předat počítač sourozenci, bylo by možné, abyste si pohádku poslechli na chytrém telefonu, nebo tabletu. Můžete si ho na středu s rodiči nachystat. Je to jednoduché.

A teď úkoly:

Český jazyk

Než začneš se cvičením v učebnici, tak si pozorně přečti žluté poučky na straně 23 a 24. Včera jsme si společně o větách oznamovacích a tázacích povídali.

Učebnice str. 26/5- dobře si přečti zadání, promysli si vždy, jaké jsou to věty. Pak všechny napiš správně do sešitu ČJ1. Nezapomeň vpravo na linku napsat datum a vlevo 26/5. Nakonec si pečlivě přečti, co máš napsané.

Můžeš se podívat i na 26/8, protože ho budeme společně psát v pátek jako diktát.

Pracovní sešit str. 15/1, 2 a 16/1 – vypracuj samostatně

Učebnice str. 41, 42

Než začneš pracovat, tak si pusť, prosím, výukové video, a pracuj postupně podle něj.

Když splníš celou stránku, tak vpravo dole ťukni na otočení strany a dostaneš se na stranu 42 a pokračuj.

Pracovní sešit str. 23 – vypočítej samostatně.

Potrénuj, protože ve středu jako vždy píšeme test na 10 minut.

Zkus třeba Hady.

Čtení, Psaní

Užij si čtení o Barbánkovi v čítance na str. 24 a zkus si odpovědět na otázky.

Písanka str. 12 a 13/1 – napiš samostatně a hlavně pěkně.

S chutí do toho a bude to brzo hotovo.