Mateřská škola

Motto: ,,Každý člověk je součástí tohoto světa a tento svět je součástí každého člověka."

Naše trojtřídní mateřská škola se nachází v klidné části obce Ochoz u Brna. Věkově smíšené třídy navštěvují děti zpravidla od tří do šesti let. Mladší děti se inspirují aktivitami starších i naopak. Děti v heterogenně složeném kolektivu přirozeně získávají sociální zkušenosti, učí se ohleduplnosti, toleranci, respektu, zodpovědnosti.

Od školního roku 2023/2024 jsou třídy Berušky a Motýlci v přízemní budově obklopené zahradou v přírodním stylu a třída Sluníčka v nové budově u základní školy.

Naším zájmem je vytvářet příjemné a radostné prostředí podporující společné vzdělávání dětí s rozdílnou úrovní schopností, přistupovat k dětem individuálně, otevřeně a vstřícně spolupracovat s rodiči.

Okolní lesy, louky, přírodní zajímavosti i zahrada v přírodním stylu jsou velmi inspirativní venkovní učebnou. Kladný vztah k přírodě a vědomí, že člověk je součástí přírody a může mnohé věci ovlivnit, je důležitým mottem našeho environmentálně zaměřeného školního vzdělávacího programu „ Jsme součástí světa – vnímáme jej a tvoříme“. Poznáváme přírodu všemi smysly, učíme se a hrajeme si venku, pozorujeme a experimentujeme, všímáme si proměn a krás krajiny.

Naše mateřská škola je členem dlouhodobého celostátního programu podporujícího mateřské školy se zájmem o ekologickou výchovu Mrkvička. Pedagogům poskytuje podporu MAS Bobrava v oblasti vzdělávání.

Nabídka aktivit v mateřské škole:

• Edukativně stimulační skupiny - program 8 lekcí je zaměřen na rozvíjení grafomotoriky, výslovnosti, komunikace, rozlišování tvarů a barev, prostorovou a pravolevou orientaci, rozvoj matematických představ a logického myšlení. Program obsahuje vzdělávací aktivity související se školní zralostí. V hodinách vedených pedagogem s dětmi spolupracují rodiče.
  • Další aktivity nabízené v mateřské škole
    • děti se hravou formou seznamují se základy anglického jazyka
    • výtvarný kroužek – kroužek vedený externím pedagogem

Mateřská škola

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

O svaté Anselmeně semeno do země.

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku