BLIŽŠÍ INFORMACE K DŮVODŮM STÁVKY

05.11.2019 15:03

Vážení rodiče,
dne 6.11.2019 vstupuje Základní škola a mateřská škola Ochoz u Brna, okres Brno-venkov, p. o. a všechny její součásti (škola, školka, družina, jídelna)do jednodenní stávky. Nejde nám o procento nebo dvě nahoru či dolů k platu, jak to prezentují sdělovací prostředky a bohužel i školské odbory pod vedením pana Dobšíka. Důvodem je hluboká nespokojenost se směřováním českého školství a dlouhodobě neřešené problémy ve školství, počínaje školními vzdělávacími programy, přes finančně a administrativně nezvládnutou inkluzi, ostudně nízké platy nepedagogických pracovníků a obludným nárůstem administrativy konče. Na práci s dětmi zbývá nejenom čím dál méně času, ale i sil. Jenom díky obecnímu úřadu, který nás finančně podporuje, jsme schopni plnit všechny náročné úkoly, které jsou po nás požadovány.
Naše stávka není namířená proti rodičům, žákům a ani proti obecnímu úřadu.
Podpořte nás, prosím. Nebojujeme proti Vám, ale za lepší školství pro Vaše děti!
Zaměstnanci ZŠ a MŠ Ochoz u Brna