úkolovník 11. 3.

11.03.2020 11:09
Vážení a milí rodiče,
vzhledem k vzniklé situaci Vám píši tuto zprávu.
Děti dnes odcházely domů s lístečkem, že od středy 11. 3. je škola zavřena, neprobíhá výuka.
Děti si zapsaly do deníčku, co jsem s nimi chtěla tento týden probírat, ale pro případ, že by si to někdo nezapsal, raději ještě zasílám.
Zatím jsem jim napsala látku do konce týdne (11. - 13. 3.). Zda si děti vypracují celou část PS z ČJ jeden den, další den M, atd., nebo zda si každý den napíší 1 stranu z PS do každého předmětu, nechávám na nich. Tak jsem se s nimi i domluvila.
Učivo pro děti Vám budu posílat postupně.
Učivo 11. 3.
PS str. 4

PS str. 18 - každý dle svých možností
Angličtina
opakovat do 9. lekce v učebnici, PS vypracovat maximálně do str. 42 (každé dítě si vybere strany, které zvládne, co nezvládne, nedělá)

Přírodověda
uč. str. 43 - 45 přečíst, PS str. 24, 25 Dýchací soustava (část je opakování z pondělí)
Na you tube je pořad Byl jednou jeden život, 8. díl Dýchání
Vlastivěda
Přečíst učebnici str. 36, opsat do sešitu červený rámeček Už víme, že:
Hlavně se nelekejte, děti by neměly strávit učením více času, než kdyby chodily normálně do školy.
Níže posílám kopii nabídky nakladatelství Nová škola (učebnice a pracovní sešity děti používají) - elektronické výukové materiály zdarma.
Samozřejmě chápu, že pro některé žáky nebudou úkoly úplně jednoduché (např. matematika), třeba vypracují pouze část strany za daný čas. Je důležité, aby každý den procvičovali a pokračovali v učení dál. Hlavně bez stresu pro všechny zúčastněné.
Přeji Vám vše dobré a doufám, že se brzy s dětmi opět setkám ve škole.
Alena Strašková, tř. učitelka
Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.
Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020.

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.