úkolovník 11. 5.

10.05.2020 22:20

Rozpis učiva na pondělí 11. 5. 
 
Slabikář: str. 84. Je třeba upozornit děti na to, že háček nad malým ď a ť vypadá jako ohnutá čárka. Já budu s dětmi toto učivo na skypu trénovat manipulací s písmenky v zásobníčku, psaním do bloku a do sešitu. Nachystejte, prosím, s dětmi všechna potřebná písmenka, která jsme už probrali, do zásobníčku. Pracovní sešit: str. 50 Písanka č. 4: str. 11 Opisování povoleno: str. 3, prostřední úkol, opsat obě věty.
 
Matematika: pracovní list V papírnictví. Slovní úlohy s nakupováním už děti mnohokrát trénovaly. Nechte je, aby si samy zodpovědně přečetly zadání a vypracovaly list úplně samostatně. Vepisovat mohou podle potřeby jen čísla se symbolem Kč, nebo co nejkratší odpověď, třeba i velkým tiskacím písmem. Hotovou práci mi, prosím opět vyfoťte a pošlete. Práce by měla dětem trvat nejvýše 20 minut. 
 
Prvouka: budu s dětmi trénovat sama.
 
Dobrovolný úkol -  Pracovní list: stránka s obrázkem pokojíčku, kde děti čtou po jednotlivých bodech a přesně podle návodu vybarvují. Jedná se o trénování paměti, pozornosti, soustředění a čtení s porozuměním