úkolovník 11. 5.

10.05.2020 22:24

Dobrý večer všem,
začínáme už (teprve :)) 10 týden vzdálené výuky. V pondělí nás čeká opět prvouka, matematika a český jazyk.

PRV - téma savci, práce na pondělí i úterý, rozdělte podle potřeby. Do sešitu prvouka nadpis SAVCI - v příloze je stránka z učebnice, můžete si společně přečíst, popovídat si o savcích v lese, domácích zvířatech, v ZOO, na severním pólu, ve vodě (velryba, vorvaň, dlefín, plejtvák, kosatka)... (Opět je moc pěkná hodina v UČÍTELCE   z 22.4. pro 2 roč. Kdo má možnost na televizi nebo internetu pustit, vřele doporučuji). Zápis v sešitu opět od kraje řádku s hvězdičkami:
*obratlovci
*4 končetiny
*tělo porostlé srstí
*mláďata se rodí živá a sají mléko od matky
*zajímavosti: podle hmotnosti nejmenší savec je Bělozubka nejmenší (rejsek) a největší Plejtvák obrovský, létající savci = netopýři, kaloni, se zobákem Ptakopysk podivný, nejdelší jazyk má mravenečník :).
Rekordů je mnohem více a je to hrozně zajímavé téma. Kdo má čas a chuť, určitě nějakou zajímavost objeví a může si je zapsat. Dole na stránce bude zase obrázek s popisem těla - děti mohou kreslit lišku podle PL nebo psa podle učítelky, klidně zajíce...

MAT - procvičíme finanční gramotnost. V příloze jsou 2 pracovní listy (první, druhý), kdo nemá možnost vytištění, může psát řešení k číslům na velký linkovaný papír. Stále trénujeme násobení a dělení 2 a 5, sloupečky, kartičky, školákov...

ČJ - předložky PS str. 26 - úplně nahoře si společně přečtěte "transparent".  Vysvětlete, prosím, že ohýbat slova znamená měnit jejich tvar - o tvarech slov už jsme mnohokrát mluvili, TVAR sova se mění právě s použitím předložky: párek - párku - párkem - párky... Předložky v 1. cvičení si děti zvýrazní nebo potrhnou. Zopakujte, že předložky mají číslo 7. Cvičení vždy přečtěte nahlas, něco vypracujte společně a zbytek samostatně. CV. 3 prosím s dohledem, aby se naučili slovní druhy bezpečně rozeznat.

Skype bude v úterý a pátek podle časů z minulého týdne. Pokud by někdo potřebovat nutně pohnou s časy, napište a pokusíme se vyřešit.
Děkuji, pěkný zbytek večera
Jana Heršálková