úkolovník 18. 5.

Přeji pěkný den
A. Strašková

Moji milí žáci,
posílám Vám učivo na pondělí 18. 5.
Ať se Vám dnešek vydaří! :-)
A. S. Tříďas

Český jazyk (Czech language)
UČ str. 125 přečíst a říci si ústně cvičení, začít přemýšlet o slohovém cvičení...dnes pouze přemýšlejte, udělejte si myšlenkovou mapu, co vše do tohoto cvičení chcete zahrnout...

Sloh - Napsat zamyšlení na téma: Můj život za času koronaviru (prosím nachystejte si na čtvrteční skype)
Je to volné zpracování.
Nejprve si napište osnovu (nezapomeňte na úvod - přiblížení tématu posluchačům, stať - vlastní zamyšlení, závěr - shrnutí, poučení apod.) Zamyslete se nad tématem, zkuste sestavit článek.
Chtěla bych, abyste napsali vlastní myšlenky, shrnutí této doby, jak jste se cílili, co Vám vadilo, zda Vás to v něčem posunulo kupředu, zda Vás to naopak v něčem brzdilo, napište cokoli související s tématem. Může být i vtipně zpracované.
Dejte pozor, aby Vám myšlenky navazovaly na sebe. Je dobré si to napsat nanečisto, pak si zkontrolovat, utřídit a přepsat do podoby, která by se dala přednést ostatním...(jako to děláme ve škole). Nechte si na tento úkol dostatek času. Napište si cca 1 stranu A5, pokud chcete, můžete více.  Zkuste to napsat sami.

Matematika (Maths)
UČ str. 45 kdo co zvládne, do M2 napsat cvičení, která Vám nepůjdou ústně

Angličtina (English)
opakovat 13. lekci, učit se slovíčka ze 14. lekce