úkolovník 18. 5.

17.05.2020 23:54

Dobrý den,
v pondělí nás čeká jako vždy prvouka, v příloze najdete pracovní list k přečtení - téma ryby. (nemusí se tisknout) Práce je připravená na pondělí i úterý. Opět si s dětmi můžete povídat, prohlížet knihy, obrázky, internet..Upozorněte děti na to, že ryby nedýchají plícemi, ale protože žijí pod vodou, dýchají žábrami. Na obrázku je také pojem SKŘELE - ty chrání žábra. Nadpis v sešitu RYBY podtrhnout a zapsat heslovitě s hvězdičkou:
*obratlovci  (dětem připomeňte, že to znamená, že mají kosti - kostru - páteř z obratlů)
*žijí ve vodě
*pohybují se pomocí ploutví
*dýchají žábrami (chrání je skřele)
*tělo pokryté kůží většinou se šupinami
*mláďata se líhnou z jiker
*zajímavosti: nejrychlejší rybou je Plachetník atlantský (110 km/h), nejděsivější Mořský ďas, nejtěžší je Měsíčník svítivý (2t), v největší hloubce okolo 8000 m žije Terčovka (mariánská šnečí ryba :))
Obrázek ryby si překreslí do sešitu prvouka dolů (pěkně velký, ať se v tom vyznají a vleze se jim tam popis),
ČJ - PS 27 spojky. Číst nahlas.
M - rozcvička opakování + do 100 minutovky str. 24/ 47 první sloupeček s dohledem, v případě potřeby zopakovat způsob počítání přes desítky, pak je nechte počítat 10 minut co zvládnou. Dělení číslem 5 v minutovkách str. 18/35 a,b.

Úterní skype podle časového plánu po hodině: (kdo potřebuje změnu, napíše si)
8.30-9.30 Filip, Dan, Jáchym
9.30-10.30 Tom, Jonáš, Šimon
10.30-11-30 Holky
11.30-12.30 Radek, David, Adam,
Páteční skype upřesním podle toho, jestli už nebudu muset do školy připravovat třídu.
Prosím, kdo neposlal závaznou přihlášku k nástupu do školy, ať tak učiní co nejdříve (byla přílohou k dopisu od pana ředitele).
Pěkný zbytek neděle.
Jana Heršálková