úkolovník 20. 5.

20.05.2020 11:52

Dobrý večer, úkoly na středeční vzdálenou výuku:

ČJ - doplňovací cvičení 7,8 - náhled v příloze doplň y,i, opět číst nahlas a zdůvodňovat, diktát bude v pátek. PS str. 37 spojování vět do jednoduchých souvětí - přečíst nahoře vláček, podtrhnout si v posledním vagonu poslední řádek SOUVĚTÍ se jmenuje a vypracovat.

ČTENÍ - přečíst další kapitolu v Kocourkovi Modroočkovi a jako minulý týden: zezadu kulturního sešitu barevný nadpis Zrádná tma. Napsat 4 - 5 krátkých vět k obsahu. Kdo má chuť tak i obrázek. ve čtení se s dětmi může někdo střídat, můžete číst současně, po větách nebo odstavcích. Hlasité čtení je těžké a dovednost se rychle vytrácí. Děti by měly číst aspoň polovinu. Nemusí to přečíst na jeden zátah, klidně rozdělte na části. Musí ale udržet obsah.

MAT - Minutovky 14/27a,b, dobrovolné kdykoliv cv.28. , opakování 2a5 šifra PL s papouškem z původní sady - náhled  (kdo nemá) v příloze.

Test z ČJ dopadl výborně, pokud jste dětem museli poradit, nevadí. Důležité je, aby si určování slovních druhů natrénovaly. Zatím nevyplnili Jonáš a Radek - až budete mít možnost, prosím, vyplňte. Odkaz je ve včerejším mailu.

Děkuji, pěkný večer.
Jana Heršálková