úkolovník 26. 3.

25.03.2020 21:44

Dobrý večer, zítra:

ČJ - učebnice str. 89/6 doplnit na folii, cv. 11 společně - vymýšlejte co nejvíce slov, vysvětlujte význam. na www.skolakov.eu natrénujte ve 2. třídě Motýlí hemžení (jednodušší) nebo známkované diktáty. Trénujte pozorně, v pátek bude diktát.

PSANÍ - písankový sešit cv. 9

MAT - dokončit str. 36, zopakovat digitální čas - toto dělá některým dětem dost velké potíže. Můžete si i vyzkoušet skládání digi.čísel ze zápalek (to je bavilo), ale důležité je, aby věděli, že 8.30 je půl deváté = je to už za  (nebo po) osmé. Učili jsme se i čtvrt a třičtvrtě, zkuste připomenout. Na str. 39 pokračujeme v odčítání od dvojciferného čísla se 2 na místě jednotek. To by mělo jít lehce, stačí 3 sloupečky (rychlíci můžou celé) a pak  řetez. Geometrie bude v pátek ;-)
Děkuji všem za dnešní skype přenos, vše proběhlo hladce a všem to funguje, takže se příští týden můžeme těšit na skupinkové přenosy!

S pozdravem :)
Jana Heršálková