úkolovník 16. 3.

16.03.2020 00:28

Vážení rodiče,

posílám rozpis učiva na pondělí 16.3.

V některých předmětech začneme nové učivo, ale nemusíte se bát, myslím si, že děti to zvládnou, případně s Vaší pomocí. Kdyby bylo cokoliv nejasné, určitě si dovysvětlíme, až se uvidíme.

ČJ

Podstatná jména – rod. Přečíst uč. 68 žlutý rámeček. Zápis do sešitu ČJ1 (viz. příloha)

Uč. 68/1a – přečíst a vypsat 3 podst. jména rodu mužského, ženského, středního do sešitu ČJ1 (pokračovat do „tabulky“)

cv.2a do sešitu ČJ2 (modře – mužský rod, červeně – ženský rod, žlutě – střední rod)

cv. 3 – vyrobit si kartičky

Sčítání s přechodem přes základ 100.

uč. 74/1 - přečíst, 74/3 ústně

PS 19/1,2

Sloh

uč. 67/1a,2,3  - ústně (co kdo zvládne).  Děti si mohou zahrát na telefonování. (hračka, vyrobení sluchátka….)

PS – str. 13 – dobrovolné

PRV

uč. 48 – Živá příroda – zápis do sešitu (viz. příloha, na novou stránku, datum atd.)

PS – str. 35, 36

Zpestření pro děti:

Česká televize (ČT) od pondělí 16. března (dopoledne) spouští unikátní projekt nazvaný UčíTelka. Každý den tak čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.

Přeji pěkný nový týden,

Eva Klímová