úkolovník 16. 3.

16.03.2020 00:35
Vážení a milí rodiče,
posílám učivo na další den (či dny) - podle toho, jak budete Vy či Vaše děti chtít.
Tak jako minulý týden budu posílat učivo na každý den. Kdo však bude chtít, ke konci tohoto e-mailu bude plán na celý týden. Některým dětem se učí lépe každý den jeden předmět (některé děti mne o to žádaly, než jsme se v úterý rozloučili).
Pondělí 16. 3.
Slovesa
UČ str. 85, 85 - přečíst, zaměřit se hlavně na žluté tabulky, cvičení udělat ústně
PS str. 8/ 1 nahoře
PS str. 24 - kdo co zvládne
Angličtina
10. lekce - zapsat slovíčka do sešitu AJ 1 - (v příloze posílám soubor se všemi slovíčky z této učebnice - New Chatterbox 2)
UČ str. 43 přečíst, dole na stránce jsou zapsaná zájmena (šedá tabulka)
PS str. 43
Zájmena - stránka k poslechu, překladu zájmen:
říkanky, písničky, příběhy:
(doporučuji zapnout anglické titulky)
Přírodověda
UČ str. 46, 47
PS str. 26
video Byl jednou jeden život - Trávení
Učivo od pondělí 16. 3. do pátku 20. 3.
UČ str. 85 - 92
PS str. 8 - 10

PS 24, 26, 32, 34, 38 (ti, co je matematika baví, mohou i liché strany do 39)

Angličtina
10. lekce
UČ str. 43, (44 story), 45
PS str. 43, (44), 45, 46

Přírodověda
UČ str. 46, 47, 48, 49
PS str. 26, 27, 28

Jen maličkost - co nejméně stresu, ať každý zvládne, co může za daný čas. Účelem není, aby děti každý den trávily mnoho času učením, dokud vše naudělají, ale aby každý den procvičovaly podle svých možností. Někdo stihne všechno, někdo jen něco. Důležité je, aby se každý posouval dál a učil se nové věci.

Uvítám zpětnou vazbu e-mailem, a to od svých žáků či od Vás, od rodičů.
Zdravím všechny žáky.
Přeji vše dobré, pevné zdraví a hodně zdaru při učení.
A. Strašková
Dále posílám možnosti k učení.
Pro ty, kteří budou dělat zkoušky na nějakou školu, doporučuji zkusit scio testy (zdarma), je třeba se jen přihlásit, cena je po výběru způsobu platby nulová.
Níže jsou uvedeny další možnosti k procvičování (výňatek z nabídky - vybrala jsem to, co by pro Vaše děti mohlo být aktuální)
  1. Zajímavým zdrojem a pomocí je nabídka nakladatelství Fraus – www.fraus.cz/ucenidoma
  2. Nakladatelství Nová škola poskytuje on-line učebnice zdarma - https://www.nns.cz/blog/category/novinky/
  3. Výběr z databáze e-knih zdarma https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

Skvělá výuková online videa a materiály najdete na:

Dále přišla informace ohledně televizního vysílání (předpokládám, že většina z Vás asi o této možnosti ví), ale raději posílám v příloze.

UčíTelka     NewChatterbox2