ZDRAVÁ 5

23.05.2016 16:12

Dne 4. a 6. května 2016 přijela do naší školy lektorka Mgr. Monika Mitáčková s výukovým programem Zdravá pětka. Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol a její program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. V první části výukového programu se žáci dověděli, jaké potraviny by neměly na jejich talíři chybět a sami si zkusili žetony s jídlem roztřídit do jednotlivých částí výživové pyramidy. Mnohem zábavnější pro ně ovšem byla přichystaná ochutnávka ovoce a zeleniny a následné tvoření vlastních obrázků vytvořených ze zeleniny a ovoce.

Z pohledu pedagogů: Velmi přínosná akce. Žáci získali nové poznatky a pěkné vysvědčení se samými „pětkami“, které bylo v otázce výživy a stravování to nejlepší, které mohli získat, neboť se samými jedničkami by nikdo „neprospěl“. Poděkování lektorce paní Mgr. Mitáčkové za velice fundovaný výklad, během kterého využila krásné barevné pomůcky a vstřícný, pohodový přístup k dětem. Děkujeme za přínosné materiály, které určitě využijeme ke zkvalitnění výuky o zdravé výživě.