Co děti do mateřské školy potřebují

Do třídy:

• pohodlné oblečení, které mu umožní pohyb a nebude vadit, když se ušpiní (třeba při výtvarných aktivitách)
  • přezůvky (nejvhodnější jsou uzavřené papuče, nutná je bílá podrážka)
  • hrníček (za účelem dodržování pitného režimu v průběhu dne)
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko, kalhoty apod.) uložené ve skříňce v uzavřeném sáčku, aby se nepletlo s ostatními svršky a vše bylo pro učitelky i děti přehlednější

Na pobyt venku:

• sportovní oblečení s ohledem na počasí a roční období (vhodné je oblečení, ve kterém se děti cítí pohodlně a nevadí, když se zašpiní)

Do postýlky:

• pyžamo
  • polštářek s přikrývkou (rozměr dětské postýlky, lůžkoviny je nutné podepsat)

Povlečení a prostěradlo poskytuje mateřská škola. Ložní prádlo dostanou děti 1x měsíčně domů na vyprání, pyžamo nejméně jedenkrát za 14 dnů. Ložní prádlo se doporučuje, z hygienických důvodů, prát na 60°C a vyžehlit. Čisté ložní prádlo je třeba uložit do samostatného sáčku se jménem dítěte.

VĚCI DĚTEM PODEPIŠTE!

Na celý školní rok vybíráme hygienické potřeby:

• 4 ks toaletního papíru
  • 1 tekuté mýdlo
  • 2 krabičky papírových kapesníků
  • 1x ubrousky (využíváme je při stolování)

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.