Péče o zdraví dětí

• Do mateřské školy rodiče přivádí pouze zdravé děti!
  • Dítě s příznaky nemoci učitelka odmítne do kolektivu přijmout!
  • Mateřská škola bude dbát na dodržování zásad osobní a provozní hygieny. Dětem budou zdůrazňovány zásady osobní a respirační hygieny.
  • Upozorňujeme, že osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit!

Pedagogické pracovnice zodpovídají za bezpečnost a zdraví dítěte od doby převzetí od zákonného zástupce nebo jím pověřené osoby. Dítě předají jiné osobě, než-li je rodič, pouze na základě písemné dohody – Pověření k předávání a vyzvedávání dítěte z mateřské školy.
Žádáme rodiče, aby nás informovali o všech změnách, které se týkají jejich dětí (bydliště, kontaktní telefonní čísla, na které je možné se obrátit v případě náhlého onemocnění dítěte v mateřské škole, osoby pověřené k vyzvedávání dětí, změněný zdravotní stav dítěte...).

Žádáme rodiče, aby dětem nedávali do skříněk bonbóny, žvýkačky apod.

Vnášení hraček do mateřské školy z domova není dovoleno. Tolerujeme hračku, na kterou má dítě citovou vazbu a usnadní mu zvykání na nové prostředí.

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.