Přestup žáků na druhý stupeň základní školy

Obec Ochoz u Brna nemá zřízený školský obvod (není daná tzv. spádovost), neexistuje tedy povinnost škol děti z naší obce na 2. stupeň přijmout.

Na druhou stranu i pokud by obec měla se školou uzavřenou smlouvu o školském obvodu, vždy zde existuje možnost jejího vypovězení ze strany školy z kapacitních důvodů. Důležitým faktorem je tedy naplněnost kapacity jednotlivých škol.

Pro přijetí dítěte je zásadním kritériem místo trvalého pobytu, poté volná kapacita, při které rozhoduje termín podání přihlášky.

Poměrně malá vzdálenost naší obce od Brna a dobrá dopravní obslužnost nabízí relativně velký počet navazujících školských zařízení. V současné době probíhá mezi obcemi v rámci svazku Časnýř debata o vzájemné spolupráci v této oblasti do budoucna.

Dalším významným faktorem bude také pozvolna klesající demografická křivka, odchod „silných ročníku“ na střední školy a uvolnění kapacity právě na školách základních, což by mohlo i pro naše páťáky znamenat větší šance se na jiné školy v okolí dostat.

Zkušenost z předchozích let je však pozitivní, doposud vždy všechny děti končící 1. stupeň v Ochozi u Brna našly místo na okolních školách – viz seznam níže. Doporučujeme přestup dětí na 2. stupeň řešit s časovým předstihem a vždy se informovat na dané škole na konkrétní podmínky pro přijetí žáků.

Naši žáci 5. ročníku se nejčastěji hlásí na tyto školy:

Datum vložení: 12. 1. 2024 19:19
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2024 19:20

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.